SPECJALISTYCZNE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY KOTŁOWNI i INSTALACJI PRZEMYSŁOWYCH

Instalacje absorpcyjne - Woda lodowa

Instalacje absorpcyjne wykorzystywane są od lat, szczególnie na potrzeby chłodzenia oraz ogrzewania. Najczęściej instalacje absorpcyjne wykorzystywane są w przemyśle oraz tam gdzie ograniczony jest dostęp do energii elektrycznej. Często instalacje te odzyskują ciepło z procesów technologicznych i przetwarzają je w chłód w postaci wody lodowej . Wykorzystywana w nich woda lodowa sprawia, że agregaty często nazywane są agregatami wody lodowej czy wytwornicami wody lodowej.

Woda lodowa

Woda lodowa wytwarzana przez instalacje absorpcyjne to nic innego jak zagospodarowanie często niewykorzystywanego do tej pory ciepła odpadowego i technologicznego.

Dlaczego warto inwestować w agregaty i instalacje absorpcyjne?

Niewielkie koszty konwersji energii cieplnej na energię chłodu . Eksploatacja instalacji generuje niewielkie koszty szczególnie w sytuacji , gdy agregat wykorzystuje ciepło odpadowe.

Ekologia. Wykorzystywanie instalacji absorpcyjnych jest ekologicznie bezpieczne ponieważ nośnikiem chłodu jest zimna woda (woda lodowa).

Niezawodność. Wszystkie podzespoły instalacji charakteryzują się prostotą i wysoką jakością, przez co do minimum spada możliwość wystąpienia awarii.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu – zespół ENERGO-SPAW , który od 1984 roku działa w branży instalacji przemysłowych, z całą pewnością przygotuje dla Państwa optymalną ofertę.

ZAPRASZAM
DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG TECHNICZNYCH

ENERGO-SPAW
UL.NARAMOWICKA 291
TEL: +48 61 827 99 32
E-MAIL:BIURO@ENERGO-SPAW.PL